środa, 20 lutego 2013

Zanim zaczniesz - zrób zakupy :)

Zaczynając zabawę w tworzenie kwiatów NIEZBĘDNE będą takie materiały, jak:
  • BIBUŁA - zwykła, marszczona bibuła, której cena oscyluje w granicach 1,5 zł. Koniecznie kolor na środki kwiatów oraz zielony na gałązki i liście
  • KREPA - inaczej włoska krepina to bibuła o wysokiej gramaturze idealnej do tworzenia kwiatów, ozdób wielkanocnych, przyozdabiania koszyczków, kompozycji florystycznych etc.  Dzięki swojej gramaturze - 180g/m2 i gęstej siateczce perforacji jest lekko elastyczna, co umożliwia podczas tworzenia np kwiatków delikatnie falować i fantazyjnie zaginać brzegi aby uzyskać realizm płatków.  Sprzedawana w rolkach 50x250 cm, w pełnej gamie kolorystycznej.
  • NOŻYCZKI - do cięcia papieru
  • DRUT - drut florystyczny lub inny - służy, jako łodyżka kwiatka lub do formowania liści. Słyszałam, że można tanio kupić zwój takiego drutu na szrocie - pochodzącego z przezwajania silników. Ja "wypatroszyłam" drut do internetu z szuflady mojego męża :) Do krokusów nadają się na przykład wyprostowane spinacze.
  • SZNUREK - mulina, mocna nić do związywania płatków, jeśli nie posiadamy drutu,
  • PATYKI - i patyczki - posłużą za łodygi kwiatów lub do tworzenia kompozycji
  • KLEJ - klej introligatorski lub inny klej do papieru - lubię taki z wąską końcówką
  • SZCZYPCE UNIWERSALNE Z PRZECINAKIEM - z kupnem ich miałam największy problem, bo panowie w sklepach dla majsterkowiczów nie robią ani biżuterii, ani kwiatków z bibuły, a drut przecinają w zębach :) Ale bez problemu znalazłam w markecie budowlanym. Służą do zaciskania i przecinania drutu. Koszt ok 6-10 zł
Przydadzą się także lakier w sprayu do utrwalenia pracy, brokat, koraliki, szpilki ozdobne i inne artykuły florystyczne -  w zależności od tego, jak bardzo wciągnie nas bibułkarstwo...i aparat dla uwiecznienia :)

Podstawy bibułkarstwa, choć w języku angielskim można podpatrzeć tutaj: http://tipnut.com/files/2012/346t394.pdf

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za pozostawiony komentarz :)